Truhlář Junior 2022

In Aktuality by Petr Fajks

Krajské kolo celostátní soutěže Truhlář Junior 2022pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj se účastnili žáci druhého ročníku oboru Truhlář Švehlovy střední školy polytechnické Prostějov Jan Peterka a Jan Rakáš. Soutěž proběhla ve Frýdku – Místku dne 15. 12. 2022.
Krajské kolo této soutěže se konalo pod záštitou MŠMT ČR a nábytkářského svazu Klastr. Soutěž se skládala jak z teoretické, tak i z praktické části, v rámci které každý žák vyrábí sám jeden výrobek nářadím ze své školy. Jedná se o nářadí ruční, není tedy povoleno žádné elektrické ruční nářadí, šablony nebo ruční pokosová pila. Časový limit na zhotovení výrobku jsou 5hodin, po uplynutí limitu musí každý žák výrobek odevzdat. Hodnotící komise, která je složena z odborníků z praxe a zástupců firmy Klastr, hodnotí činnost žáků v průběhu soutěže a na konci posuzuje hotový výrobek.
Žáci naší školy se v široké konkurenci družstev se neztratili a obsadili 12 a 18 místo. Naše dvojčlenné družstvo oboru Truhlář prokázalo svoji technickou a řemeslnou kvalitu při výrobě zadaného výrobku.

Nebuď druhý, změň to. Staň se u nás profesionálem v oborech Instalatér, Elektrikář – silnoproud, Truhlář, Tesař, Klempíř, Malíř, Montér suchých staveb, Zedník.