Soutěž Učeň Tesař 2023

In Aktuality by Petr Fajks

Žáci druhého ročníku oboru Tesař Jan Kobliha a Jakub Pernica ze Švehlovy střední školy polytechnické Prostějov se zúčastnili 20. ročníku učňovské odborné soutěže „Učeň Tesař 2023“ dne 18. 1. 2023.
Soutěž pořádá Cech KPT (klempířů, pokrývačů a tesařů) ve spolupráci se SPŠ stavební Valašské Meziříčí. Odborná soutěž byla vyhlášena pro žáky 2. a 3. ročníku oboru Tesař. Na soutěž bylo pozváno 15 škol vyučující obor Tesař z Moravy a Čech. Žáci nejprve prověřili své znalosti v teoretickém testu. Následně v praktické části zhotovili tesařský výrobek dle zadané výkresové dokumentace. Žáci naší školy se v široké konkurenci družstev neztratili a obsadili 9. místo. Naše dvojčlenné družstvo prokázalo svoji technickou a řemeslnou kvalitu při výrobě zadaného výrobku. Tímto děkujeme žákům za vzornou reprezentaci naší školy.
Staň se u nás profesionálem v oborech: Instalatér, Elektrikář – silnoproud, Truhlář, Tesař, Klempíř, Malíř, Montér suchých staveb, Zedník.