Soutěž učeň instalatér 2023

In Aktuality, Úspěchy studentů by Petr Fajks

Krajské kolo 25. ročníku celostátní soutěže odborných dovedností Učeň Instalatér 2023 proběhla dne 26. 1. 2023. na SPŠ Hranice, a za podpory Cechů topenářů a instalatérů ČR, MŠMT ČR a generálních sponzorů soutěže JIKA a LAUFEN ČR a dalších obchodních partnerů. Soutěže se zúčastnili žáci středních škol z Olomouce, Prostějova, Přerova, Šumperku, Jeseníku a Hranic. Každou školu reprezentovalo jedno dvojčlenné družstvo.
Soutěž krajského kola probíhá na jednotných panelech, které zajistil Cech topenářů a instalatérů ČR se spolupracujícími firmami. Tyto panely jsou převáženy na jednotlivá krajská kola soutěže, a tím jsou zajištěny všem účastníkům stejné podmínky. Odborné dovednosti žáků byly prověřovány v rámci šesti praktických témat. Soutěžící svařovali plasty, tvarovali a pájeli měděné trubky, lisovali a ohýbali ocelové trubky, a poté vše spojili do finálních výrobků, které vytvářeli podle předložené dokumentace. Soutěžní úkoly dále pokračovaly montáží sanitárních předmětů a kompletací závěsného modulu WC. Posledním úkolem všech soutěžících bylo absolvování testu, který prověřil jejich teoretické znalosti.
Žáci pracovali na jednotlivém zadání samostatně a byli hodnoceni individuálně. Podle tohoto hodnocení jednotlivců bylo na závěr sestaveno pořadí školních družstev. Aby byla zajištěna maximální objektivita, byli žáci hodnoceni nezávislou porotou odborníků CTI ČR. V jednotlivcích vybojoval krásné 1. místo Šimon Hruban a Jan Lenert obsadil 5. místo. V kategorii družstva přesvědčivě zvítězili a obsadily 1. místo. Žákům i učitelům oboru Instalatér gratulujeme.
Tímto prvenstvím naši žáci navázali na vynikající výsledky z minulých ročníků a potvrdili, že dosahování nejvyšších umístění naší školy v soutěži není náhodné. Naši žáci si svým skvělým umístěním zajistili účast v celostátním finále soutěže, které se koná ve dnech 1 – 3. 3. 2023 v rámci Mezinárodního stavebního veletrhu v Brně. Do dalších bojů přejeme hodně štěstí!

Staň se u nás profesionálem v oborech Instalatér, Elektrikář – silnoproud, Truhlář, Tesař, Klempíř, Malíř, Montér suchých staveb, Zedník.