Instalatéři ze Švehlovky nejlepší v Olomouckém kraji

Instalatéři ze Švehlovky  nejlepší v Olomouckém kraji

Neuvěřitelný triumf se podařil Instalatérům z naší školy, kteří dokázali opět porazit veškerou konkurenci v Olomouckém kraji a jasně tím ukázali, jak vysokou úroveň má výuka tohoto oboru na Švehlově střední škole polytechnické Prostějov.

Krajské kolo 22. ročníku celostátní soutěže odborných dovedností Učeň Instalatér 2019 proběhla dne 28. 1. 2019. na Švehlově střední škole polytechnické Prostějov, a za podpory Cechů topenářů a instalatérů ČR, firmy Ptáček a dalších obchodních partnerů. Soutěže se zúčastnili žáci středních škol z Olomouce, Prostějova, Přerova, Šumperku, Jeseníku a Hranic. Každou školu reprezentovalo jedno dvojčlenné družstvo.
Soutěž krajského kola probíhá na jednotných panelech, které zajistil Cech topenářů a instalatérů ČR se spolupracujícími firmami. Tyto panely jsou převáženy na jednotlivá krajská kola soutěže, a tím jsou zajištěny všem účastníkům stejné podmínky. Odborné dovednosti žáků byly prověřovány v rámci šesti praktických témat. Soutěžící svařovali plasty, tvarovali a pájeli měděné trubky, lisovali a ohýbali ocelové trubky, a poté vše spojili do finálních výrobků, které vytvářeli podle předložené dokumentace. Soutěžní úkoly dále pokračovaly montáží sanitárních předmětů a kompletací závěsného WC.  Posledním úkolem všech soutěžících bylo absolvování testu, který prověřil jejich teoretické znalosti.
Žáci pracovali na jednotlivém zadání samostatně a byli hodnoceni individuálně. Podle tohoto hodnocení jednotlivců bylo na závěr sestaveno pořadí školních družstev. Aby byla zajištěna maximální objektivita, byli žáci hodnoceni nezávislou porotou odborníků. Vyhodnoceni byli jak jednotlivci, tak družstva. V jednotlivcích vybojoval druhé místo David Lakomý a třetí místo Petr Fojtík žáci naší školy. V kategorii družstva přesvědčivě zvítězili a obsadily první místo.
Tímto prvenstvím naši žáci navázali na vynikající výsledky z minulých ročníků a potvrdili, že dosahování nejvyšších umístění naší školy v soutěži není náhodné. Velký obdiv a pochvalu si však nezaslouží pouze žáci, ale i učitelé, kteří je na soutěž pečlivě připravili. Konkrétně se jedná o vedoucího učitele odborného výcviku Vojtěcha Jahodu a učitele odborného výcviku Pavla Opavského, kteří dokázali žáky zodpovědně připravit.  Žáci si svým skvělým umístěním zajistili účast v celostátním finále soutěže, které se koná ve dnech 26. 2. – 1. 3. 2019 v rámci Mezinárodního stavebního veletrhu IBF v Brně. Žákům i učitelům k jejich mimořádným úspěchům gratulujeme a do dalších bojů přejeme hodně štěstí!

Staň se u nás profesionálem v oborech Instalatér, Elektrikář – silnoproud, Truhlář, Tesař, Klempíř, Malíř, Montér suchých staveb, Zedník.