Instalatéři ze Švehlovky nejlepší v Olomouckém kraji

In Aktuality, Úspěchy studentů by Petr Fajks

Neuvěřitelný triumf se podařil Instalatérům z naší školy, kteří dokázali opět porazit veškerou konkurenci v Olomouckém kraji a jasně tím ukázali, jak vysokou úroveň má výuka tohoto oboru na Švehlově střední škole polytechnické Prostějov.
Krajské kolo 24. ročníku celostátní soutěže odborných dovedností Učeň Instalatér 2022 proběhlo dne 26. 1. 2022 na SPŠ Hranice a za podpory Cechů topenářů a instalatérů ČR, firmy Ptáček a dalších obchodních partnerů. Soutěže se zúčastnili žáci středních škol z Prostějova, Olomouce, Šumperku, Jeseníku a Hranic. Každou školu reprezentovalo jedno dvojčlenné družstvo.
Soutěž krajského kola probíhá na jednotných panelech, které zajistil Cech topenářů a instalatérů ČR se spolupracujícími firmami. Tyto panely jsou převáženy na jednotlivá krajská kola soutěže a tím jsou zajištěny všem účastníkům stejné podmínky. Odborné dovednosti žáků byly prověřovány v rámci šesti praktických témat. Soutěžící svařovali plasty, tvarovali a pájeli, lisovali měděné potrubí a provedli montáž ocelového pozinkovaného potrubí, poté vše spojili do funkčního celku, které vytvářeli podle předložené dokumentace. Soutěžní úkoly dále pokračovaly montáží sanitárních předmětů a montáží závěsného WC. Posledním úkolem všech soutěžících bylo absolvování testu, který prověřil jejich teoretické znalostí.
Žáci pracovali na jednotlivém zadání samostatně a byli hodnoceni individuálně. Podle tohoto hodnocení jednotlivců bylo na závěr sestaveno pořadí školních družstev. Aby byla zajištěna maximální objektivita, byli žáci hodnoceni nezávislou porotou odborníků. Vyhodnoceni byli jak jednotlivci, tak družstva. V jednotlivcích vybojoval krásné 1. místo Dominik Hořava a Vojtěch Kuchař obsadil 6. místo. V kategorii družstva žáci naší školy přesvědčivě zvítězili a obsadily první místo. Žákům i učitelům oboru instalatér gratulujeme.
Tímto prvenstvím naši žáci navázali na vynikající výsledky z minulých ročníků a potvrdili, že dosahování nejvyšších umístění naší školy v soutěži není náhodné. Dominik Hořava si svým skvělým výsledkem zajistil účast v celostátním finále soutěže, které se koná ve dnech 19. 4. – 22. 4. 2022 v rámci Mezinárodního stavebního veletrhu IBF v Brně. Žákům i učitelům k jejich mimořádným úspěchům gratulujeme a do dalších bojů přejeme hodně štěstí!
Staň se u nás profesionálem v oborech Instalatér, Elektrikář – silnoproud, Truhlář, Tesař, Klempíř, Malíř, Montér suchých staveb, Zedník.