Soutěž Učeň Tesař 2024

In Aktuality by Petr Fajks

Žáci druhého a třetího ročníku oboru Tesař Jan Kobliha a Igor Kiš ze Švehlovy střední školy polytechnické Prostějov se zúčastnili 21. ročníku učňovské odborné soutěže „Tesař 2024“ dne 15. 2. 2024.
Soutěž pořádá Cech KPT (klempířů, pokrývačů a tesařů) ve spolupráci se SPŠ stavební Valašské Meziříčí. Odborná soutěž byla vyhlášena pro žáky 2. a 3. ročníku oboru Tesař. Na soutěž bylo pozváno 18 škol vyučující obor Tesař z Moravy a Čech. Žáci nejprve prověřili své znalosti v teoretickém testu. Následně v praktické části zhotovili tesařský výrobek dle zadané výkresové dokumentace. Žáci naší školy se v široké konkurenci družstev neztratili a obsadili 7. místo. Naše dvojčlenné družstvo prokázalo svoji technickou a řemeslnou kvalitu při výrobě zadaného výrobku. Tímto děkujeme žákům za vzornou reprezentaci naší školy.