Domov mládeže v novém

In Aktuality, Novinky z Domova mládeže by Petr Fajks

Švehlova střední škola polytechnická Prostějov disponuje vlastní ubytovací a stravovací kapacitou. Nabízíme středním školám ubytování ve dvou objektech domova mládeže se zajištěnou celodenní stravou.
Ve školním roce 2019/2020 byla provedena kompletní modernizace vybavení domova mládeže na Vojáčkově nám. 4, kterou finančně podpořil zřizovatel školy Olomoucký kraj. Veškeré prostory domova byly vybaveny novým, moderním nábytkem. Pokoje jsou řešeny tak, aby vyhovovaly všem požadavkům na kvalitní ubytování žáků, odpočinek a podmínkám ke studiu. V souvislosti s výměnou vnitřního zařízení došlo i na rekonstrukci elektrické sítě.
Fanderlíkova 25
V objektu budovy Fanderlíkova 25 je k dispozici celkem 84 míst ve 28 třílůžkových pokojích, rozmístěných ve třech podlažích. Každé lůžko má vlastní samostatný prostor pro uložení lůžkovin, noční stolek a místní osvětlení. Ke každému lůžku náleží pracovní stůl s židlí. Součástí každého pokoje je vlastní sanitární zařízení. Na všech pokojích se lze připojit k internetu pomocí wifi sítě. Na každém podlaží je zřízena čajová kuchyňka vybavená ledničkou, rychlovarnou konvicí a mikrovlnou troubou. Pro údržbu osobního prádla slouží automatická pračka. Studentům, žákům je poskytováno ložní prádlo a základní hygienické potřeby.
Vojáčkovo nám. 4
V této budově je k dispozici celkem 28 míst ve dvou a třílůžkových pokojích, rozmístěných ve dvou podlažích. Ke standardnímu vybavení pokoje patří válenda, šatní skříň, noční stolek, pracovní stůl s židlí a závěsná skříň s policemi. Čtyři pokoje mají vlastní sanitární zařízení. K ostatním pokojům přináleží sanitární zařízení na podlažích. Studentům, žákům je poskytováno ložní prádlo a základní hygienické potřeby. I zde je možné se na všech pokojích připojit k internetu pomocí vlastní wifi sítě. Na každém podlaží je zřízena čajová kuchyňka vybavená ledničkou, elektrickým sporákem, rychlovarnou konvicí a mikrovlnou troubou. Pro údržbu osobního prádla slouží automatická pračka. Ke sportovním aktivitám ubytovaných studentů, žáků lze využít tělocvičnu v hlavní budově školy nám. Spojenců 17 a hřiště, které je součástí komplexu budovy Fanderlíkova 25.