Připojení do EDUROAM na Švehlově střední škole polytechnické Prostějov

Hlavní myšlenkou tohoto projektu je transparentní používání propojených sítí v rámci TERENA mobility TF. Síť eduroam si klade za cíl připojení studentů k internetu nezávisle na jejich aktuální pozici. V praxi to vypadá tak, že pokud jste v dosahu nějaké WiFi sítě spadající pod eduroam (a to ne jen ten český), tak se můžete připojit a přihlásit heslem od své domovské organizace.

Přihlášení studentů a učitelů naší školy k síti EDUROAM:

Jste-li učitelem či studentem naší školy, pro připojení k síti eduroam užívejte přihlašovací údaje v následující formě:

itentifikátor Wi-Fi sítě (SSID): eduroam
přihlašovací jméno: uzivatel@svehlova.cz
heslo pro přihlášení: vaše heslo pro přihlášení do školní sítě
kde uživatel je vaše přihlašovací jméno do školní sítě.

Příklad: Jestliže se běžně do školní sítě přihlašujete s uživatelským jménem VacekM a heslem Abcd1234, do sítě eduroam se přihlásíte jako uživatel VacekM@svehlova.cz a použijete stejné heslo.

Poznámka: přihlašovací jméno na první pohled připomíná e-mailovou adresu, nicméně o e-mailovou adresu se nejedná! Jde jen o jednoznačný identifikátor uživatele v rozlehlé struktuře eduroamu. Symbolu zavináč se zde užívá k oddělení identifikátoru (tzv. realmu) jednotlivých subjektů připojených do sítě. Náš realm je v síti označen svehlova.cz.

Důrazně upozorňujeme: Chraňte si své přihlašovací údaje! Za jakékoliv jejich zneužití, i v rámci sítě eduroam, je zodpovědný držitel daného účtu!

Připojení k síti EDUROAM:

Celá síť používá WPA2-AES (PEAP-MSCHAPv2) s TKIP šifrováním a standard 802.1x pro přihlašování (přihlašování přes webový formulář není podporováno) a je šířena pod SSID eduroam.

K samotnému připojení potřebujete zařízení podporující bezdrátovou síťovou komunikaci s podporou WPA2, dále potřebujete mít přihlašovací jméno a heslo své domovské organizace.

Konfigurace zařízení zde

Pokryté lokality

Síť eduroam je dosažitelná v budovách na lokalitách: nám. Spojenců 17, Kollárova 12, Svatoplukova 80, u Spalovny 12, Určická 94. K síti eduroam se můžete připojit se stejnými přístupovými kódy ve všech jejích přípojných místech.
Pokud se vyskytly nějaké chyby, kontaktujte administrátora EDUROAMu na naší škole r.harencak(zavinac)svehlova.cz.

Eduroam® je registrovanou ochrannou známkou společnosti TERENA