Ubytování žáků

Kritéria pro přijetí k ubytování do domova mládeže na školní rok 2019/2020

Domov mládeže

POLOHA
Budovy domova mládeže jsou umístěny v blízkosti centra města. V okruhu 20-ti minut chůze se nachází všechny střední školy, jejichž zřizovatelem je KÚ Olomouckého kraje, nebo soukromý subjekt.

KAPACITA
Domov mládeže nabízí celkem 114 míst ve 38-ti třílůžkových pokojích, rozmístěných na třech podlažích.

Vybavenost

Pokoje
Ke standardnímu vybavení pokoje patří válenda s úložným prostorem, uzamykatelná šatní skříň, noční stolek, pracovní stůl s židlí a místní osvětlení pro každého žáka, studenta. Pokoje mají vlastní sanitární zařízení. Žákům, studentům je poskytováno ložní prádlo a základní hygienické potřeby. Všechy pokoje jsou pokryty wifi síťí a lze se na nich připojit k internetu.

Společné prostory
Žáci mohou využívat společenskou místnost a studovny. Společenská místnost je vybavena velkoobrazovou televizí, videorekordérem a DVD přehrávačem. Ve studovně je k dispozici několik PC připojených k internetu. Pro údržbu osobního prádla slouží automatická pračka se sušičkou. K areálu domova mládeže náleží i víceúčelové hřiště.

Prostory školy
Ke sportovním aktivitám slouží tělocvična školy. K relaxační činnosti fitcentrum se saunou a soláriem.

PROVOZ
Provoz DM odpovídá zásadám protipožární ochrany, bezpečnosti a ochrany zdraví a hygienickým požadavkům na provoz zařízení pro výchovu dětí a mladistvých.

ÚHRADA UBYTOVÁNÍ
Vzhledem k ubytovacím podmínkám v domově mládeže (Sbírka zákonů č. 108/2005 Sb., § 5) byla stanovena cena výše úplaty za poskytnuté ubytování na 1 000 Kč za kalendářní měsíc. Úhrada se provádí předem na následující měsíc bezhotovostním převodem na účet č. 107-4480330217/0100 s příslušným variabilním symbolem pro každého žáka, studenta. Výše úplaty za ubytování se nemění, i když žák, student není ubytován po všechny dny v kalendářním měsíci. Pokud je žák, student ubytován jen část kalendářního měsíce z důvodu organizace školního roku ve škole žáka, studenta, stanoví se výše úhrady za ubytování úměrně počtu dnů, po které byl ubytován.

Číslo účtu DM

107-4480330217/0100
variabilní symbol individuálně přidělen

 

PŘIHLÁŠKA DO DM

docpdf

OZNÁMENÍ O UKONČENÍ UBYTOVÁNÍ

docpdf