Švehlovka boduje v celostátním finále soutěž Učeň Instalatér 2019

Švehlovka boduje v celostátním finále soutěž Učeň Instalatér 2019

Ve dnech 26. 2. – 1. 3. 2019 se uskutečnilo celostátní finále 22. ročníku soutěže odborných dovedností Učeň Instalatér, které se konalo v rámci doprovodného programu mezinárodního stavebního veletrhu IBF Brno.

Vyhlašovatelem soutěže je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR a pořadatelem Cech topenářů a instalatérů ČR. Letošní ročník soutěže je zařazen do Přehlídky České ručičky 2019.
Olomoucký kraj reprezentovali žáci Švehlovy střední školy polytechnické Prostějov, David Lakomý a Petr Fojtík. Soutěž byla rozdělena do několika částí. V první části měli soutěžící za úkol zhotovení ucelené sestavy svařenců ze tří materiálů: uhlíkové oceli, mědi a plastu. V další části soutěžící osazovali umyvadlo se stojánkovou baterií, závěsné WC a otopný radiátor. Poslední úkol se skládal z teoretické části, kdy soutěžící řešili formou testu odborné otázky.
V konkurenci 28 účastníků vítězů krajských kol ČR. a v  dalších úkolech praktické dovednosti svařování, ohýbání plamenem, pájení a lisování mědi, kompletaci sanitárních předmětů, zvládali naši žáci velmi dobře a v celkovém pořadí David Lakomý vybojoval krásné 5 místo a Petr Fojtík 20 místo.
Poděkování za příkladnou reprezentaci školy a Olomouckého kraje patří nejen žákům Davidovi Lakomému a Petrovi Fojtíkovi, ale i učiteli odborného výcviku panu Pavlovi Opavskému, který žáky připravoval na celostátní finále soutěže Učeň Instalatér 2019.

Staň se u nás profesionálem v oborech Instalatér, Elektrikář – silnoproud, Truhlář, Tesař, Klempíř, Malíř, Montér suchých staveb, Zedník.