Škola pro praxi, praxe pro školu

Škola pro praxi, praxe pro školu

Dne 5. 9. 2018 se uskutečnila exkurze u partnerské firmy GEMO a.s. v areálu realizace ojedinělého projektu „ Rezidence Vila Park Tabulový Vrch“. Této akce se zúčastnili žáci a učitelé stavebních oborů Zedník a Elektrikář Švehlovy střední školy polytechnické Prostějov.

První fáze ojedinělého developerského projektu na západním okraji Olomouce zahrnuje 9 nízkých třípodlažních viladomů se 76 bytovými jednotkami o velikosti 1+kk až 4+kk a komerčními jednotkami. Celkem v lokalitě vznikne 336 bytových jednotek. Rezidence Vila Park Tabulový Vrch disponuje výbornou dopravní obslužností a občanskou vybaveností. Kolem celé urbanistické struktury vznikne sportovně rekreační stezka s využitím pro běh, in-line i cyklistiku. Navržena jsou také sportoviště, místa pro odpočinek a dětská hřiště.  Důraz je kladen na výhledy do okolní krajiny a stejně tak do polosoukromého vnitrobloku. Hlavní obytné místnosti jsou vždy doplněny prostornými lodžiemi a všechny byty v přízemí navíc disponují vlastní soukromou předzahrádkou a terasou. Bytové domy jsou navrženy jako velmi úsporné z kvalitních materiálů.
Závěrem celého setkání dostali žáci a učitelé stavebních oborů prostor na konkrétní dotazy, které byly ochotně a profesionálně zodpovězeny. Těšíme se na další vzájemnou spolupráci při realizaci uvedeného projektu s partnerskou firmou, která dále nabízí pracovní příležitosti našim mladým stavebním profesionálům. Firma GEMO a.s. nabízí našim žákům stavebních oborů – Stipendijní program.

Nebuď druhý, změň to. Staň se u nás profesionálem v oborech Instalatér, Elektrikář – silnoproud, Truhlář, Tesař, Klempíř, Malíř, Montér suchých staveb, Zedník.