Profesionálové pro střechy na Švehlovce

Profesionálové pro střechy na Švehlovce

Švehlova střední škola polytechnická Prostějov ve spolupráci s výrobci pro dřevozpracující průmysl uspořádali dne 20. 3. 2018 v areálu dílen odborné výuky stavebních oborů specializovaný workshop pro tesaře.

Workshopu se zúčastnili žáci a učitelé stavebních oborů Tesař, Truhlář a zástupci aplikačních firem. Dřevo je jedno z hlavních surovin na zemi. Je pro mnoho lidí určeno nejen pro jejich každodenní práci, ale také pro jejich okouzlení. Workshop byl především zaměřený na představení software SEMA, který je špičkovým programem pro tesařské konstrukce, dřevostavby, srubové stavby, schody a klempířské systémy. Hlavním bodem bylo praktické seznámení s výrobky firmy Mafell, která má vedoucí úlohu na světovém trhu výrobců pro zpracování dřeva. Není divu, že stojí za nekompromisní kvalitou při výrobě strojů pro dřevozpracující průmysl. Neustálé vyvíjí inovativní řešení, absolutní přesnost a unikátní výkon a extrémní trvanlivost. Žáci si mohly prohlédnout a hlavně vyzkoušet celou řadu nářadí včetně novinek s odborným výkladem zástupců firmy Mafell. Dalším zástupcem byla firma Bessey, která je hlavním světovým výrobcem profesionálního upínacího nářadí a stříhací techniky. Současně probíhala prezentace produktů firem WERA, Rothoblaas. V závěru workshopu proběhla praktická část zaměřená na práci s Alfa pravítkem pro přenášení sklonů a řezu na tesařských konstrukcích.
Cílem workshopu bylo seznámení produkty a aplikaci technologických postupů. Získané dovednosti naši žáci určitě již brzy zhodnotí ve svém profesním životě i v blížících závěrečných zkouškách. V závěru děkujeme zástupců firmy SW SEMA a Mafell Olomouc, která celý workshop organizačně zajištovali.

Nebuď druhý, změň to. Staň se u nás profesionálem v oborech Instalatér, Elektrikář – silnoproud, Truhlář, Tesař, Klempíř, Malíř, Montér suchých staveb, Zedník.