Exkurze Hyundai

Exkurze Hyundai

Dne 9. 4. 2019 se žáci automobilních oborů Švehlovy střední školy polytechnické Prostějov zúčastnili exkurze do výrobního závodu Hyundai Motor Manufacturing Czech s r.o., který má sídlo v průmyslové zóně v Nošovicích u Frýdku – Místku.

Společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o. byla založena 7. 7. 2006. Výstavba výrobního závodu se stala historicky největší zahraniční investici v České republice.  Jedná se o první výrobní závod Hyundai v Evropě, který odborná veřejnost právem označuje za jednu z nejmodernějších automobilek v Evropě. Kromě výroby automobilů se v závodě nachází také hala na výrobu převodovek. Výrobní závod v Nošovicích zaměstnává cca. 3300 zaměstnanců, občané České republiky představují 96 % všech zaměstnanců. U subdodavatelů, kteří automobilku Hyundai následovali do Moravskoslezského kraje, pracuje dalších zhruba 7000 lidí.
Před zahájením prohlídky byli žáci seznámeni s aktuální nabídkou modelů vyráběných automobilů. Exkurze byla zahájena prezentačním filmem společnosti a následovala prohlídka výrobních hal  v návštěvnických vláčcích. Žáci oborů Autotronik a Mechanik opravář motorových vozidel zhlédli jednotlivá pracoviště výrobního závodu zahrnující lisovnu, svařovnu, finální montáž a převodovkárnu. Na závěr průvodce odpověděl žákům na dotazy týkající se výrobního závodu a jejich zaměstnanců. Na akci žáci získali nové znalosti v oblasti výroby nejmodernějších osobních automobilů a informace o zaměstnání u zahraniční nadnárodní společnosti.