Exkurze firma HOPI

Exkurze firma HOPI

21. 11. 2018 se 35 žáků naši školy zúčastnilo exkurze ve firmě Hopi, významné logistické firmě ve střední Evropě.

Personalistka firmy představila žákům prostřednictvím prezentace historii i současnost firmy, která patří k největším poskytovatelům skladových služeb v režimu (suchý, chlazený, mražený). Firma má přes 200 vlastních vozidel, kterými zajišťuje kvalitní dopravní servis.  Žáci získali informace o možnosti získat zaměstnání, ale i brigádnické činnosti. Byla jim umožněna prohlídka skladovacích prostorů. Exkurze byla žáky hodnocena kladně a přínosně.

V odpoledních hodinách žáci Švehlovy střední školy polytechnické navštívili podruhé tento den firmu HOPI. Žáci, kteří se v této době připravují na získání řidičských oprávnění skupin B, T a C, poprvé mohli usednout za volant skutečného kamionu v podobě tahače značky Scania, který byl doplněn o návěs značky Krone.
Akci zahájila ředitelka úřadu práce ing. Věra Crhanová , která žáky seznámila s možnostmi uplatnění na trhu práce v oboru dopravy. Pan Roman Švamberg žákům přiblížil možnosti uplatnění našich absolventů u firmy HOPI. Pan Rudolf Pokorný nás seznámil s technikou, kterou nám firma HOPI na tuto akci přistavila. Žáci se postupně seznámili s technickými daty přistavené 40 ti tunové soupravy. Nutno zmínit, že před námi stál tahač SCANIA v jedné z nejvyšších možných výbav s automatickou převodovkou, systémem hodnocení řidiče, adaptivním tempomatem v celkové hodnotě tahače 100 000 Euro. Zajímavým členem této soupravy byl izotermický návěs značky Krone.
Po seznámení s vozidlem každý žák mohl usednout za volant této soupravy a pod vedením školícího řidiče pana Pokorného si vyzkoušel své schopnosti řídit tuto soupravu včetně couvání a manévrování v omezeném prostoru. Odměnou pro zaměstnance firmy HOPI i pro nás učitele byl pohled do rozzářených očí žáků po této první zkušenosti s řízením uvedené soupravy.