Učeň Instalatér 2020

In Aktuality by Petr Fajks

Krajské kolo 23. ročníku celostátní soutěže odborných dovedností Učeň Instalatér 2020 proběhla dne 29. 1. 2020. na SŠŽTS Šumperk, a za podpory Cechů topenářů a instalatérů ČR, firmy Ptáček a dalších obchodních partnerů. Soutěže se zúčastnili žáci středních škol z Olomouce, Prostějova, Přerova, Šumperku, Jeseníku a Hranic. Každou školu reprezentovalo jedno dvojčlenné družstvo.
Soutěž krajského kola probíhá na jednotných panelech, které zajistil Cech topenářů a instalatérů ČR se spolupracujícími firmami. Tyto panely jsou převáženy na jednotlivá krajská kola soutěže, a tím jsou zajištěny všem účastníkům stejné podmínky. Odborné dovednosti žáků byly prověřovány v rámci šesti praktických témat. Soutěžící svařovali plasty, tvarovali a pájeli měděné trubky, lisovali a ohýbali ocelové trubky, a poté vše spojili do finálních výrobků, které vytvářeli podle předložené dokumentace. Soutěžní úkoly dále pokračovaly montáží sanitárních předmětů a kompletací závěsného WC. Posledním úkolem všech soutěžících bylo absolvování testu, který prověřil jejich teoretické znalosti.
Žáci pracovali na jednotlivém zadání samostatně a byli hodnoceni individuálně. Podle tohoto hodnocení jednotlivců bylo na závěr sestaveno pořadí školních družstev. Aby byla zajištěna maximální objektivita, byli žáci hodnoceni nezávislou porotou odborníků. V jednotlivcích vybojoval krásné 3. místo Marek Jurík a Miroslav Melichárek obsadil 10. místo. Žákům i učitelům oboru instalatér gratulujeme.
Staň se u nás profesionálem v oborech Instalatér, Elektrikář – silnoproud, Truhlář, Tesař, Klempíř, Malíř, Montér suchých staveb, Zedník.