Truhlář Junior 2021

In Aktuality by Petr Fajks

Krajského kola celostátní soutěže Truhlář Junior 2021 pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj se účastnili žáci třetího ročníku oboru Truhlář Richard Krumnikl a Pavel Šťastný. Soutěž proběhla ve Frýdku – Místku dne 8. 12. 2021.
Krajské kolo této soutěže se konalo pod záštitou MŠMT ČR a nábytkářského svazu Klastr. Soutěž se skládala jak z teoretické, tak i z praktické části, v rámci které každý žák vyrábí sám jeden výrobek nářadím ze své školy. Jedná se o nářadí ruční, není tedy povoleno žádné elektrické ruční nářadí, šablony nebo ruční pokosová pila. Časový limit na zhotovení výrobku jsou 4 hodiny, po uplynutí limitu musí každý žák výrobek odevzdat. Hodnotící komise, která je složena z odborníků z praxe a zástupců firmy Klastr, hodnotí činnost žáků v průběhu soutěže a na konci posuzuje hotový výrobek.
Žáci naší školy se v široké konkurenci družstev neztratili a obsadili 9 a 10. místo. Naše dvojčlenné družstvo oboru Truhlář prokázalo svoji technickou a řemeslnou kvalitu při výrobě zadaného výrobku.

Nebuď druhý, změň to. Staň se u nás profesionálem v oborech Instalatér, Elektrikář – silnoproud, Truhlář, Tesař, Klempíř, Malíř, Montér suchých staveb, Zedník.