Scholaris Prostějov

In Aktuality by Petr Fajks

Švehlova střední škola polytechnická Prostějov se opět prezentovala na přehlídce středních škol – Scholaris Prostějov, která proběhla 11. 11. 2021 v prostorách Společenského domu Prostějov.
I v letošním roce se naše škola jako největší odborná škola v Prostějově představila s nabídkou oborů vzdělávání v potravinářském, automobilním a stavebním směru. Zástupci potravinářských oborů zde předvedli zajímavé chemické pokusy, z nichž divácky nejatraktivnější bylo vzplanutí ohně na dlani. Zájemci o studium automobilních oborů si mohli prakticky vyzkoušet automobilový trenažér. Zapojit světlo a zásuvku, poskládat dřevěný hlavolam, postavit komín to vše si mohli vyzkoušet zájemci o stavební obory. Během akce spojené s náborem žáků se naše škola zajímavě prezentovala mnohým zájemcům o studium z řad žáků základních škol, jejich rodičů i výchovných pedagogů.