Pracovní stáž v Barceloně

In Aktuality by Petr Fajks

Tak jako v předchozích několika letech, i letos se žáci naší školy účastnili projektu Erasmus+. V letošním roce jsme se ale oproti předchozím létům vydali do nové destinace ve Španělsku. Vybraní žáci naší školy tak měli na přelomu září a října možnost během 3 týdnů poznat katalánskou metropoli Barcelonu. Pobyt zde byl částečně pracovní stáží, částečně jazykovým pobytem a v neposlední řadě také pobytem, který měl rozšířit kulturní rozhled zúčastněných. Pobytu se zúčastnilo 12 žáků s oboru Analýza potravin a 12 žáků s oboru Autotronik.
Žáci potravinářského oboru Analýza potravin v rámci pracovní stáže pracovali v laboratořích firmy vyrábějících hotová jídla, ve firmách vyrábějících superzdravý nápoj zvaný „Kombucha“ a také v místních malých restauracích.
Žáci oboru Autotronik pracovali a získávali nové cenné zkušenosti v oblasti opravy motorových vozidel. Již předem byli rozděleni do dvou různých automobilních servisů.
Během pobytu navštívili centrum města a viděli nejznámější památky jako např. Sagrada Família, známou ulici La Rambla, park Güell, místní národní muzeum nebo olympijský areál olympiády z roku 1992.
Z pobytu se vraceli, plní zážitků a dojmů z místní kultury, jídla ale i práce. Na základě ohlasů lze předpokládat, že by se rádi podobného projektu zúčastnili i v budoucnu.