Polní den P & L Hrubčice

In Aktuality by Petr Fajks

Žáci oboru Opravář zemědělských strojů a Opravářské práce se zúčastnili ve čtvrtek 8. 9. 2022 polního dne v Hrubčicích. Polní den pořádala společnost P & L Hrubčice zabývající se servisem, prodejem a vlastní výrobou zemědělské nebo komunální techniky.
Na polním dnu byly předvedeny a popsány traktory značek například: Fendt, Massey Ferguson, Deutz-Fahr, Claas. Za těmito traktory byly agregovány různé zemědělské stroje značek Köckerling, Kinze, Agrio a vlastní výroby P & L například: diskové brány, radličkové podmítače, kombinátory, secí stroje, postřikovače nebo stroje pro pásové zpracování půdy a mnohé další. U všech strojů bylo popsáno použití, výhody, konstrukce a další technické údaje. Poté byly stroje předvedeny na poli a všichni si mohli prohlédnout výsledky jejich práce.
Dále zde měli přednášku akademičtí pracovníci Mendelovy univerzity v Brně. Na vykopané půdní sondě nám názorně ukázali a vysvětlili složení půdy do hloubky 150 cm.
Polní den byl zakončen prohlídkou areálu společnosti P & L a obědem. P & L je jedna z významných místních společností působících v oboru zemědělství. Děkujeme zaměstnancům firmy za to, že nás pozvali na tento polní den, hostili nás a věnovali se nám.