Odborný seminář firmy JG John Guest

In Aktuality by Petr Fajks

Dne 17. 12. 2019 se uskutečnil na Švehlově střední škole polytechnické Prostějov seminář firmy JG John Guest, který je určen pro odbornou veřejnost a školská zařízení. Semináře se zúčastnili žáci druhého a třetího ročníku oboru Instalatér a učitelé odborných předmětů.
Nástrčné spojky a plastové trubky pro sanitární a vytápěcí systémy John Guest jako řešení pro světový trh. John Guest je mezinárodní společnost s historií trvající více než padesát let. Je jedním z hlavních dodavatelů pro mezinárodní výrobní a obchodní společnosti. Základní produktová řada společnosti John Guest pokrývá nástrčné spojky, trubky a hadice pro trhy v Evropě, Americe i na Dálném východě.
Zatímco celý nástrčný systém John Guest Speedfit pro sanitární techniku a vytápění byl vyvinut a je vyráběn ve Velké Británii, nápad a realizace výrobku trubka v trubce pochází od české dceřiné společnosti John Guest Czech s.r.o. Řešení poskytuje uživateli zajímavé výhody v podobě vysokého uživatelského komfortu, úspory vody a energie a v neposlední řadě i úspory investic. Systém John Guest bývá označován jako systém otevřený, neboť umožňuje také používání trubek a hadic jiných výrobců. Trubky musí samozřejmě splňovat nároky na přesnost a kvalitu povrchu pro použití se spojkami John Guest. Sortiment firmy John Guest zahrnuje systémy pro sanitární techniku a vytápění včetně připojení do okruhu s tepelným čerpadlem.
Cílem semináře bylo seznámit se s novými produkty a výrobním programem společnosti John Guest. Ve své přednášce se zástupce společnosti pan Červinka zaměřil na profesionální aplikaci výrobků a problematické technologické postupy.Žáci a učitelé projevili o tuto problematiku zájem a jejich dotazy byly profesionálně zodpovězeny. Účastníci získali mnoho zajímavých typů pro své studium i praktické využití. Je nutné poděkovat obchodnímu zástupci za realizaci odborného semináře na naší škole. Seminář navazuje na již dlouhodobou spolupráci společnosti John Guest se stavebním oborem Instalatér.

Nebuď druhý, změň to. Staň se u nás profesionálem v oborech Instalatér, Elektrikář – silnoproud, Truhlář, Tesař, Klempíř, Malíř, Montér suchých staveb, Zedník.