Fakultní nemocnice Olomouc

In Aktuality by Petr Fajks

Dne 22. 11. 2019 proběhla exkurze v areálu Fakultní nemocnice Olomouc, kde žáci Švehlovy střední školy polytechnické Prostějov navštívili výstavbu nového nízkoenergetického pavilonu hematologie. Za doprovodu a výkladu vedoucího investic si prohlédli celý komplex.
Exkurze byla zaměřena na stavební obor instalatér. Žáci mohli vidět montážní postupy rozsáhlých rozvodů technického zabezpečení budov, požární rozvod vody a lékařských plynů z oceli, mědi a plastů. Dále viděli montáž a uchycení rozvodů vody a kanalizace v sádrokartonových příčkách což je nedílná součást moderní výstavby.
Další část prohlídky zahrnovala strojovnu rekuperace, kde se budoucí instalatéři dozvěděli podstatu a funkci tohoto systému vytápění a chlazení moderních budov. K tomuto tématu proběhla živá diskuze.
Nakonec bylo žákům umožněno navštívit centrálu potrubní pošty, která propojuje jednotlivá oddělení celého areálu nemocnice. S délkou rozvodů 13 kilometrů je v současnosti největší a nejmodernější ve střední Evropě.
Staň se u nás profesionálem v oborech Instalatér, Elektrikář – silnoproud, Truhlář, Tesař, Klempíř, Malíř, Montér suchých staveb, Zedník.