Elektrikáři ze Švehlovky vítězí

In Aktuality by Petr Fajks

Krajské kolo 5. ročníku soutěže odborných dovedností Elektrikář – silnoproud proběhlo dne 26. 4. 2023 na Střední škole technické a obchodní Olomouc za účasti obchodních partnerů, kteří věnovali pro soutěžící hodnotné ceny. Soutěže se zúčastnili žáci středních škol z Olomouckého kraje. Každou školu reprezentovalo jedno dvojčlenné družstvo.
Odborné dovednosti žáků byly prověřovány v rámci teoretických a praktických témat. Prvním úkolem všech soutěžících bylo absolvování testu, který prověřil jejich teoretické znalosti. Následně vypracovali samostatně prováděcí dokumentaci a realizovali elektroinstalaci dle vypracované dokumentace. Posledním úkolem všech soutěžících bylo provést měření provedené elektroinstalace.
Žáci pracovali na jednotlivém zadání samostatně a byli hodnoceni individuálně. Na základě tohoto hodnocení jednotlivců bylo na závěr sestaveno pořadí školních družstev. Aby byla zajištěna maximální objektivita, byli žáci hodnoceni nezávislou porotou odborníků. V jednotlivcích vybojoval skvělé 1. místo Tomáš Jančík a Tomáš Pálka obsadil krásné 3. místo. V kategorii družstev naši žáci přesvědčivě zvítězili a obsadili první místo. Žákům i učitelům oboru Elektrikář gratulujeme.

Staň se u nás profesionálem v oborech Instalatér, Elektrikář – silnoproud, Truhlář, Tesař, Klempíř, Malíř, Montér suchých staveb, Zedník.