Zdravá snídaně

Zdravá snídaně

V rámci spolupráce s firmou Kaufland proběhla dne 6. 1. 2016 odborná přednáška na téma Zdravá snídaně, jejímž cílem je naučit žáky sestavit si snídani, která je pestrá, sestavená z kvalitních čerstvých surovin, nutričně vyvážená, vhodná k jejich věku a pohybové aktivitě. 

Přednášky se zúčastnili žáci třetího ročníku oborů Analýza potravin a Technologie potravin, kteří měli možnost alespoň na hodinku zapomenout na starosti spojené s blížícím se pololetním vysvědčením. Čekala je totiž interaktivní přednáška o zdravém stravování. S žáky diskutoval vedoucí prodejny Kaufland Prostějov - pan David Říha spolu se specialistkou na výživu paní Helenou Takačovou Šnajdrovou. Paní Helena Takačová Šnajdrová absolvovala kurz Poradce pro výživu na Mendelově zemědělské a lesnické univerzitě v Brně a ke skupinovým kurzům přidala ještě individuální nutriční poradenství. Paní Helena spolupracuje na akcích pořádaných společností STOP (např. organizace Dne zdraví, příprava edukačních materiálů a pomůcek).

Snídaňový stůl z potravin a surovin z Kauflandu vypadal opravdu lákavě. Formou her se soutěžilo o balíčky se zdravou snídaní a přitom se se debatovalo. A vyhodnocovalo se nejen správné složení snídaně vytvořené na místě ze zdravých surovin, ale „body“ bylo možné získat i za estetický dojem.