Žáci Švehlovy střední školy polytechnické Prostějov hejtovali hejtmana

Žáci Švehlovy střední školy polytechnické Prostějov hejtovali hejtmana

26. září 2017 žáci naší školy hejtovali hejtmana. Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje, hejtováním vyzval mladé k diskusi.

Účelem je, aby se lidé, ale i návštěvníci kraje nebáli mluvit o tom, co je trápí, co by chtěli řešit. „Získávám tímto informace, je to pro mou práci velká inspirace“, uvedl hejtman. V rámci této iniciativy se zúčastňuje diskuzí s žáky na školách. Žáci pokládají hejtmanovi otázky, na které dostávají okamžitou odpověď. Hejtování je ojedinělou záležitostí v olomouckém kraji, natáčí se a je v přímém přenosu prezentováno na sociálních sítích. Hejty mohou lidé také psát do formuláře na webu www.hejtujhejtmana.cz, kde jim hejtman písemně odpovídá. Originální kampaň získala druhé místo v prestižní soutěži Česká cena za public relations.  Žáci naší školy pokládali hejtmanovi otázky z oblasti dopravy, zemědělství, školství, investic, dotací z EU a prokázali na této akci schopnost diskutovat. Pan Ladislav Okleštěk poděkoval za pozvání na naši školu. Akce se zúčastnili také žáci z dalších prostějovských středních škol, jejichž zřizovatelem je Olomoucký kraj.