Žáci svářecí školy se zúčastnili předváděcí akce společnosti Lincoln Electric

Žáci svářecí školy se zúčastnili předváděcí akce společnosti Lincoln Electric

Dne 20. 9. 2016 se žáci Švehlovy střední školy polytechnické Prostějov zúčastnili předváděcí akce společnosti Lincoln Electric v prostorách společnosti Moravský QUICK-SERVIS, spol. s.r.o. v Prostějově.

Společnost Lincoln Electric byla založena v roce 1895 a sídlí v Clevelandu, Ohio.  Je předním světovým výrobcem svařovacích zařízení a přídavných svařovacích materiálů. Tato americká společnost má více jak 40 výrobních závodů, včetně společných podniků v 20 zemích s celosvětovou sítí distributorů a prodejních míst. Výrobky společnosti Lincoln Electric jsou prodávány ve více než 160 zemích světa. Sortiment produktů a služeb zahrnuje prakticky všechny svařovací a řezací procesy a aplikace.  Již v roce 1917 společnost Lincoln Electric založila Welding School, která vyškolila za dobu své existence více než 100.000 svářečských pracovníků.
Žáci naší školy byli seznámeni s aktuální nabídkou společnosti Lincoln Electric pro tuzemský a evropský trh. Individuální prohlídkou zhlédli nejnovější svařovací invertorové zdroje pro svařování elektrickým obloukem v ochranné atmosféře plynu. Technici společnosti Lincoln Electric předvedli žákům práci s těmito zdroji a odpověděli na jejich dotazy. Součástí výstavy byly nejnovější ochranné pomůcky svářeče - především speciální svařovací helmy a také nové druhy přídavných materiálů.  Žáci naší svářecí školy, budoucí svářeči, si vyzkoušeli práci s elektronickým svařovacím trenažérem, který vyhodnotil jejich dovednosti a upozornil na chyby při svařování.  Na závěr pracovníci společnosti předvedli svařování moderním svařovacím agregátem na připraveném vzorku. Na této akci žáci získali nové znalosti v oblasti svařování elektrickým obloukem a informace o nejmodernějších postupech při svařování.