Veletrh Střechy Praha 2016

Veletrh Střechy Praha 2016

Dne 21. 1. 2016 se žáci Švehlovy střední školy polytechnické Prostějov zúčastnili veletrhu Střechy Praha 2016. Akce se konala ve veletržním areálu PVA EXPO Praha v Praze Letňanech. Spolu s doprovodem ji navštívili žáci druhého ročníku oboru Tesař a 3. ročníku oboru Truhlář.

Součástí veletrhu byly tyto výstavy:
STŘECHY PRAHA – 18. ročník veletrhu střešních krytin, materiálů, doplňků, řemesla a služeb pro stavbu a renovaci střech.
SOLAR PRAHA – 12. ročník veletrhu úspor energií a obnovitelných zdrojů energie.
ŘEMESLO PRAHA - 4. ročník veletrhu pro řemeslo, vybavení a bezpečnost práce řemeslníků
projekt CESTY DŘEVA – 1. ročník, cesta dřeva z lesa až po finální produkty, s důrazem na prezentaci dřevostaveb
Tyto pražské veletrhy jsou největší a jedinečnou akcí v oboru střech v České republice a ve střední Evropě s tradiční účastí nejvýznamnějších výrobců a dodavatelů.
Žáci se na veletrhu seznámili s nabídkou střešních krytin, nosných konstrukčních systémů, izolací, střešních oken, doplňků, okapových systémů, výrobků pro půdní vestavby, obvodových plášťů, s nářadím a nástroji pro výstavbu, s montážní technikou i osobním pracovním vybavením.  Realizační firmy zde nabízely pokrývačské, klempířské a tesařské práce. Žáci se podrobně seznámili s prací jednotlivých firem i s požadavky firem na jejich profesní kvalifikaci se zaměřením zejména na získané dovednosti jak teoretické tak praktické. Z vyjádření firem byl cítit nedostatek po zkušených řemeslníků. Firmy taktéž projevily zájem o žáky v oboru Tesař, kteří na trhu práce výrazně chybějí. Součástí akce bylo i zhlédnutí ukázek řemesel, které uspořádal Cech klempířů, pokrývačů a tesařů ČR a jednotlivé tesařské firmy. Žáci naší školy prokázali svoji zručnost v zatloukání hřebíku kladivem délky 10 cm na tři údery. Podařilo se jim získat několik pěkných cen, i když s tesařskou sekerou, kterou používají v odborném výcviku by prý hřebík zatloukli na dva údery.
Je nutné poděkovat Cechu klempířů, pokrývačů a tesařů ČR za to, že naši školu na veletrh Střechy Praha 2016 pozval, a tím umožnil našim žákům a pedagogům volný vstup.