Truhlář Junior 2018

Truhlář Junior 2018

Krajské kolo celostátní soutěže Truhlář Junior 2018 proběhlo v Olomouci 27. 3. 2018. Prvenství vybojoval žák třetího ročníku oboru Truhlář Švehlovy střední školy polytechnické Prostějov Tomáš Pokorný.

Krajské kolo této soutěže se konalo poprvé pod záštitou MŠMT ČR a nábytkářského svazu Klastr. Soutěž se skládala jak z teoretické, tak i z praktické části. Každý žák vyrábí sám jeden výrobek nářadím ze své školy. Jedná se o nářadí ruční. Není povoleno žádné elektrické ruční nářadí, šablony nebo ruční pokosová pila. Časový limit na zhotovení výrobku jsou 4 hodiny, po uplynutí limitu musí každý žák výrobek odevzdat. Hodnotící komise, která je složena z odborníků z praxe a zástupců firmy Klastr, bude hodnotit činnost žáků v průběhu soutěže, na konci bude hodnotit hotový výrobek.

Tomáš Pokorný si svým skvělým umístěním zajistil účast v celostátním finále soutěže odborných dovedností MISTROVSTVÍ ČR OBORU TRUHLÁŘ, které se koná ve dnech 25. 4. 2018 v rámci Mezinárodního veletrhu nábytku MOBITEX v Brně.  K jeho mimořádným úspěchům gratulujeme a do dalších bojů přejeme hodně štěstí.


Nebuď druhý, změň to. Staň se u nás profesionálem v oborech Instalatér, Elektrikář – silnoproud, Truhlář, Tesař, Klempíř, Malíř, Montér suchých staveb, Zedník