Škola jako Místní centrum celoživotního vzdělávání

Škola jako Místní centrum celoživotního vzdělávání

Dne 13. 2. 2018 se uskutečnilo v areálu dílen odborného výcviku stavebních oborů Švehlovy střední školy polytechnické Prostějov školení a certifikace montáže suché výstavby na stavební systém Rigips.

Vzájemná spolupráce mezi naší školou a společností Rigips byla zahájena již před 11 roky, kdy škola otevřela nový učební obor Montér suchých staveb. Vzhledem k úspěšné spolupráci bylo škole nabídnuto zřízení akreditovaného školicího střediska pro oblast Morava, které slouží aplikačním firmám tohoto regionu k získání certifikační zkoušky na montáž  konstrukcí Rigips, včetně konstrukcí protipožárních. Společnost Rigips patří do mezinárodní skupiny Saint-Gobain Construction Products, která je největším evropským prodejcem stavebních materiálů. Spolupráce naší školy se společností Rigips má významný přínos při získávání informací a znalostí v oblasti suché výstavby, nejen pro žáky a pedagogy, ale i pro odbornou veřejnost  našeho regionu. Všichni účastníci se shodli na tom, že tato certifikace je velice přínosná pro jejich činnost a zvyšuje konkurenceschopnost pracovníků na trhu práce.

Nebuď druhý, změň to. Staň se u nás profesionálem v oborech Instalatér, Elektrikář – silnoproud, Truhlář, Tesař, Klempíř, Malíř, Montér suchých staveb, Zedník.