Putovní pohár SYSTHERM

Putovní pohár SYSTHERM

V Sušici proběhl ve dnech 9. až 11. května 2018 již 10. ročníku národního kola soutěže odborných dovedností žáků učebního oboru Elektrikář - silnoproud / Instalatér, ale i  studentů MIEZ o putovní pohár generálního sponzora SYSTHERM s.r.o.

Soutěže se zúčastnilo za každou školu dvoučlenné družstvo složené  jeden  žák oboru Instalatér a jeden z oboru Elektrikář- silnoproud. Švehlovu střední školu polytechnickou Prostějov reprezentovali žáci Instalatér Pavel Doležel a Elektrikář Adam Koudelka. Soutěžní disciplíny vychází z učebních osnov výše zmíněných oborů jak v teoretické části, tak v montáži instalace rozvodů. I když se naši žáci zúčastnili této soutěže po druhé drželi krok s družstvy z Hradce Králové, Kolína, Plzně, Brna, Pardubic, Liberce, Chebu, Sokolova, Prahy a domácí Sušice. Drobné bodové odstupy mezi družstvy nás letos zařadily na krásné 6. místo. Našim žákům patří dík za odvedení kompletní a dobré práce. Dle slov odborné poroty se ani jedno družstvo nemuselo stydět za provedenou montáž technických rozvodů a kompletaci zařizovacích předmětů, o umístění rozhodovaly v součtech bodů drobné chyby a znalosti  jak v oblasti teorie, praxe i BOZP na pracovišti. Žákům k jejich úspěchu gratulujeme a děkujeme jim za skvělou reprezentaci naší školy.
 
Nebuď druhý, změň to. Staň se u nás profesionálem v oborech Instalatér, Elektrikář – silnoproud, Truhlář, Tesař, Klempíř, Malíř, Montér suchých staveb, Zedník.