Nábytek od profesionálů v Prostějově

Nábytek od profesionálů v Prostějově

Exkurze do firmy LACHMAN INTERIER DESIGN, s.r.o.  Prostějov se dne 6. 4. 2018 zúčastnili žáci Švehlovy střední školy polytechnické Prostějov druhého a třetího ročníku učebního oboru Truhlář.

Firma Lachman s.r.o. je zkušenou nábytkářskou firmou, která vyrábí luxusní nábytek na míru v nejvyšší kvalitě s náročnými detaily, od architektonického návrhu až po zpracování výrobní dokumentace a výrobu. Firma se specializuje na hotelový nábytek a vybavila již 3000 pokojů po celé Evropě i za oceánem. Prohlídka areálu začala výkladem ředitele firmy Ing. Huberta Lachmana ve strojních dílnách. Žáky seznámil s technologií výroby zakázkového nábytku ve firmě. Žáci shlédli jednotlivé strojní vybavení a měli možnost vidět výrobu nábytku od materiálu přijatého do skladu přes sesazování dýh, formátování, obrábění na CNC strojích, lisování, broušení až po konečnou povrchovou úpravu. Prohlídka výrobních prostor dále pokračovala v expedici při montáži, balení a nakládce hotového nábytku. Exkurze byla ukončena v technickoekonomickém zázemí firmy, kde Ing. Hubert Lachman žákům sdělil filozofii firmy spočívající v kvalitním zpracování nábytku od architektonického návrhu, technického zpracování, výroby a včetně jeho montáže u zákazníka. Žáci projevili zájem o doplňující informace z oblasti výroby nábytku a provozu firmy. Všechny dotazy byly odborně zodpovězeny.                       
Ing. Hubert Lachman na závěr exkurze popřály  žákům třetího ročníku mnoho úspěchů při skládání závěrečné zkoušky a nabídl jim možnost zaměstnání. Druhému ročníku nabídl možnost praxe či brigády. Závěrem je nutné poděkovat za velmi odborně strávené dopoledne při výrobě nábytku.


Nebuď druhý, změň to. Staň se u nás profesionálem v oborech Instalatér, Elektrikář – silnoproud, Truhlář, Tesař, Klempíř, Malíř, Montér suchých staveb, Zedník