Mistrovství České republiky oboru Truhlář

Mistrovství České republiky oboru Truhlář

Na základě výsledků z krajského kola soutěže Truhlář Junior 2018 postoupil Tomáš Pokorný, žák třetího ročníku oboru Truhlář Švehlovy střední školy polytechnické Prostějov do celorepublikového finále konaného dne 25. 4. 2018 v rámci Stavebního veletrhu v Brně.

Nutno říci, že i zde se Tomáš Pokorný neztratil. Obsadil krásné 10. místo v konkurenci českých i zahraničních škol ze Slovenska a Maďarska.
V rámci soutěže účastníci měli za úkol vyrobit stoličku za daný čas 5 hodin. Žáci měli k dispozici pouze ruční nářadí. Neměli povolené žádné elektrické ruční nářadí, šablony nebo ruční pokosovou pilu pro zhotovení čepů a dlabů v konstrukci stoličky.
Vyhlašovatelem soutěže je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR  a odborným garantem soutěže je Ing. Vojtěch Bábek z Integrované střední školy ve  Slavkově u Brna.
Vedení školy děkuje Tomáši Pokornému za reprezentaci Švehlovy střední školy polytechnické Prostějov. Poděkování si zaslouží i učitel odborného výcviku Marcel Dedek za vzornou přípravu na soutěž.

Nebuď druhý, změň to. Staň se u nás profesionálem v oborech Instalatér, Elektrikář – silnoproud, Truhlář, Tesař, Klempíř, Malíř, Montér suchých staveb, Zedník.