Mezinárodní svářečská soutěž Zlatý pohár Linde

Mezinárodní svářečská soutěž Zlatý pohár Linde

Ve dnech 19. - 20. dubna 2016 proběhla na SOŠ ve Frýdku Místku soutěž žáků středních škol ve svařování Zlatý pohár Linde.

Letošního 20. ročníku se zúčastnilo 118 soutěžících z České republiky, Slovenska, Ukrajiny a Číny. Soutěž se konala pod záštitou generálního partnera Linde Gas a.s., největšího dodavatele technických plynů v ČR.
Soutěž byla vyhlášena ve čtyřech disciplínách:
Metoda 111 – svařování elektrickým obloukem obalenou elektrodou
Metoda 135 – svařování elektrický obloukem tavící se elektrodou
Metoda 141 – svařování elektrickým obloukem netavící se elektrodou
Metoda 311 – svařování plamenem
Švehlovu střední školu polytechnickou Prostějov reprezentovali žáci Jaromír Věrný ze třídy 2 O, který studuje učební obor Opravář zemědělských strojů a Ladislav Hrobár ze třídy 3 EITr, který studuje učební obor Instalatér. Ve svařování plamenem se umístil Ladislav Hrobár na 8. místě v teoretické části a na 12. místě v praktické části, čímž potvrdil velice dobrou úroveň naší svářecí školy. Velmi pěkného umístění ve svařování elektrickým obloukem tavící se elektrodou dosáhl i Jaromír Věrný, který se umístil v teoretické části na 19. místě a v praktické části na 30. místě. Vedení školy děkuje oběma žákům za reprezentaci Švehlovy střední školy polytechnické Prostějov. Poděkování si zaslouží i učitel odborného výcviku Jindřich Valčík, který připravoval žáky na soutěž.