Matematický KLOKAN 2016

Matematický KLOKAN 2016

V březnu 2016 se žáci a studenti z různých škol zúčastnili celostátní soutěže Matematický klokan. Stejně jako v minulých letech se do soutěže zapojili i studenti Švehlovy střední školy polytechnické. Úkolem bylo vyřešit 24 zadaných příkladů, které byly často logickými hádankami.

Z naší školy se této soutěže zúčastnilo 41 žáků prvních a druhých ročníků v kategorii Junior a 12 žáků třetích a čtvrtých ročníků v kategorii Student.
Nejlepším řešitelem školy se stal v kategorii Junior David Ciml z 2. MO, v kategorii Student Petr Slavík z 3. A/TCH.
V kategorii Student naši žáci uspěli i v okresním kole. Petr Slavík (3. A/TCH) obsadil 2. místo, Nicole Táborská (3. A/TCH) 7. místo, Jaroslav Hála (3. AT) 9. místo a Patrik Cvrk (4. AT) 10. místo. Všichni čtyři postupují do krajského kola.