Exkurze veletrhu Salima BVV Brno

Exkurze veletrhu Salima BVV Brno

V pátek 19. 2. 2016 se žáci Švehlovy střední školy polytechnické zúčastnili potravinářského veletrhu Salima. Veletrh se konal v prostorách brněnského veletržního výstaviště v pavilonech V, G a A. Exkurze se účastnilo celkem 39 žáků prvního a druhého ročníku studijního oboru Analýza potravin.

Mezinárodní veletrhy SALIMA, MBK, INTECO, VINEX, EMBAX a PRINTexpo 2016 se konaly ve dnech od 17. 2. do 20. 2. 2016. Veletrhy se konají vždy ve dvouletých cyklech. Studenti měli možnost zhlédnout ukázky vystavovatelů z nejrůznějších odvětví potravinářského oboru jako výroba pečiva, masa a uzenin, nealkoholických a alkoholických nápojů, cukrovinek apod. Veliký zájem vzbudily stroje používané k jednotlivým výrobám a balení potravin. Zpestřením celého programu byly ochutnávky různých výrobků, z nichž k nejzajímavějším patřily exotické příchutě zmrzliny, netradiční cukrovinky a tradiční výrobky asijské kuchyně, které se na českém trhu neprodávají.
Při příležitosti konání veletrhu Salima se uskutečnila 13. Konference o zdravotní nezávadnosti výroby a zpracování potravin živočišného původu, které se zúčastnili i zástupci Švehlovy střední školy polytechnické a to zástupkyně ředitele školy Ing. Renata Grulichová v doprovodu Ing. Michala Řehulky. Pořadatelské role se ujala Veterinární a farmaceutická univerzita Brno. Partnery konference byly Ústřední veterinární správa Státní veterinární správy ČR, Ministerstvo zemědělství ČR – Úřad pro potraviny, Štátna veterinárna a potravinová správa SR a Regionální agrární komora Jihomoravského kraje.
Mezi aktuální témata patřily problémy spojené s užíváním antibiotik v chovech hospodářských zvířat a rezistencí mikroorganismů na tato antibiotika. Celá problematika se úzce dotýká také zdravotní bezpečnosti potravin živočišného původu, tedy i zdraví osob. V rámci konference se svými referáty vystoupili přední odborníci na zvolené téma nejen z ČR, ale také ze Slovenska.