Exkurze ve výrobním závodu Tatra Kopřivnice a Technickém muzeu Tatra

Exkurze ve výrobním závodu Tatra Kopřivnice a Technickém muzeu Tatra

Ve čtvrtek 19. 5. 2016 se žáci prvních a druhých ročníků oboru Autotronik a Mechanik opravář motorových vozidel zúčastnili exkurze ve výrobním závodu Tatra Kopřivnice a Technickém muzeu Tatra.

Ve výrobním závodu Tatra jim byla představena historie značky od založení společnosti až po současnost.  Byli provedeni celým výrobním areálem, kde se montují nejslavnější české nákladní automobily. TATRA vyrábí vozidla od roku 1850, od roku 1898 vyrábí nákladní auta. Tatrováckou koncepci podvozku vylepšují téměř devadesát let. Dodnes ji nikdo nenapodobil. Žáci si prošli všechna montážní stanoviště. V hale byly právě montovány speciální vozy určeny pro vývoz do Brazílie a Austrálie. Vše bylo doplněno poutavým komentářem od Mgr. Jiřího Linarta, ve kterém jim byly vysvětleny a názorně předvedeny technické zajímavosti a odlišnosti od ostatních nákladních automobilů.  Na závěr si projeli zkušební polygon, na kterém byly testovány všechny automobily, které zde byly vyráběny.
Druhá část exkurze se uskutečnila v Technickém muzeu Tatra.  V muzeu je vystaveno na šedesát osobních a nákladních automobilů, ze všech etap výroby, k vidění jsou také podvozky, motory, modely, designérské height increase shoes návrhy, trofeje ze sportovních klání, dobové fotografie a různé rarity.