Exkurze ve firmě MAIER CZ s.r.o.

Exkurze ve firmě MAIER CZ s.r.o.

Dne 26. 1. 2018 se žáci naší školy opět v rámci projektu Šablony pro SŠ a VOŠ pod vedením kariérového poradce Ing. Tatiany Chmelenské zúčastnili exkurze v prostějovských podnicích.

Kromě již nám známého podniku Kendrion Prostějov s.r.o., jsme tentokrát navštívili i firmu MAIER CZ s. r. o., která je výrobcem plastových komponentů pro automobilový průmysl a na českém trhu působí již 12. rokem. I v této firmě se nám dostalo vřelého přijetí. Naši opraváři zemědělských strojů se seznámili s procesem lisování, lakování, chromování a dalšími úpravami interiérových a exteriérových komponentů, které se montují do osmi značek automobilů.
Firma MAIER CZ s. r. o. spolupracuje i se středními odbornými školami, kterým nabízí odbornou praxi žáků v podmínkách reálné výroby i možnosti zvyšování odborné kvalifikace učitelům těchto škol v rámci odborných stáží.
Zástupci firmy MAIER CZ s. r. o. projevili zájem potkávat se se žáky naší školy pravidelně. Největší zájem je o naše elektrikáře, se kterými se zástupci firmy potkají zanedlouho na půdě naši školy.
Exkurze se nám opět vydařila. Děkujeme firmám za vřelé přijetí a těšíme se na další spolupráci.