Den řemesel aneb řemeslo má zlaté dno

Den řemesel aneb řemeslo má zlaté dno

Akce se uskutečnila v rámci podpory technického a přírodovědného vzdělávání dětí Olomouckého kraje pod názvem Den řemesel aneb řemeslo má zlaté dno dne 15. června 2016 v areálu zámecké zahrady ve Vřesovicích u Prostějova.

Neziskový projekt měl za úkol zprostředkovat dětem možnost, aby si vyzkoušely různé řemeslné činnosti, s nimiž se nikdy třeba ani nesetkaly. Na pět desítek dětí z místní mateřské školky strávilo dopoledne s žáky a učiteli odborného výcviku Švehlovy střední školy polytechnické Prostějov. Děti absolvovaly úkoly na připravených stanovištích, kde si vyzkoušely určitou manuální činnost za asistence studentů naší školy, kteří nejen činnost předvedli, ale také jim byli pomocníky. Děti vyráběly šperky, malovaly na stěnu, zatloukaly hřebíky, řezaly dřevo, vytvářely vazby z kytiček a zkoušely mnoho dalších činností.  Vlastnoruční výrobky si odnesly domů. Na závěr každé dítě získalo vysvědčení o absolvování Dne řemesel. Během akce děti nahlédly do kabin přistavené stavební techniky, podívaly se na ukázky přesné práce obsluhy bagru nebo zahradního traktoru.
Z tváří dětí vyzařovalo nadšení, radost z vlastnoručně vyrobených výtvorů a bylo patrné, že chvíle zde strávené si velmi užily. Doufejme, že pro některé z dětí bude tato zkušenost podnětem k zamyšlení a v budoucnu i motivací pro volbu svého povolání.